Brucin’ USA – czyli z deską przez Amerykę

Anton McCampbell – 8-latek z potężnym skillem
10 grudnia 2014
Jankov – autostopem na zawody – felieton
12 grudnia 2014

Brucin’ USA – czyli z deską przez Amerykę

Comet Skateboards słynie ze specyficznego, zajawkowego podejścia do swojej działalności. Tym razem chłopaki uraczyli nas, moim zdaniem, genialną produkcją z udziałem swojego teamu (Eric Jensen, Anthony Flis, Nick Ketner, Jared Henry, Nino Almazon oraz kilku innych Riderów przewijających się tu i ówdzie) a mianowicie Brucin’.

Seria składa się z 3 części, które ukazywały co piątek. Te filmy są moim zdaniem jednym z lepszych dowodów na to, że deskorolka jest JEDNA, nie ważne czy śmigasz na tej większej czy mniejszej.

Ekipa wskoczyła do Van’a i na pierwszy ogień poszło East Coast. Akcje przy lokalnych sklepach i skateparkach przeplatają się z freeride’em na górkach o całkiem słusznych nachyleniach.

Druga część przenosi nas m. in. do Teksasu. Tym razem nie uświadczymy tutaj zbytnio skateparkowych epizodów. Jednak zamiast tego dostajemy masę jazdy w ditch’ach (czyli takich przerośniętych, betonowych rynsztokach) w tym na najsłynniejszym z wszystkich, czyli Ditch Slap w Albuquerque (w skrócie ABQ)

Na koniec chłopaki wybrali wisienkę na torcie, bo zawitali do kolebki skateboardingu i mekki surferów czyli Kalifornii. Ta cześć jest chyba najbardziej zjazdowo-slidowa. Oprócz szybkich drogowych akcji możemy raczyć się mega zajawkowymi zjazdami po wąskich chodnikach, między drzewami, samochodami i narażającymi się na trwałe kalectwo przechodniami.

Na koniec ciekawostka. Na profilu Camet’a na YouTubie mamy wszystkie 3 części a na Vimeo brak jest pierwszej. Pierdoła, ale ktoś wtopił 🙂

5!

Dodaj komentarz