Buty Raven Footwear | Recenzja | Faja

Setup of the Week #7 – Ferro
16 sierpnia 2016
Recenzja Arsenal Trucks | Zielony
20 sierpnia 2016

Buty Raven Footwear | Recenzja | Faja

Jakiś czas temu ktoś na Facebooku rzucił info odnośnie polskich butów z podeszwą z opony do jazdy na desce. Jako, że moje kolejne Vansy umarły stwierdziłem, że zaryzykuję i dam szansę polskiej marce. Oto moje spostrzeżenia.

     _DSC1156

Mowa tutaj o manufakturze Raven Footwear z Limanowej. Póki co jedyną drogą zamówienia jest Facebook (ale z tego co mi wiadomo strona www jest w produkcji). Zamawiać można wszystkie modele, które są na fb, a ich koszt to około 200 PLN. Tak więc napisałem, zamówiłem, a po około 2 tygodniach buty były u mnie.
Jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie to było ono jak najbardziej pozytywne. Materiały użyte do produkcji są naprawdę wysokiej jakości. Co prawda da się zauważyć jakieś nierówności i niedociągnięcia, ale uważam, że to normalne w wypadku produkcji ręcznej. Poza tym moim zdaniem te buty mają przede wszystkim działać, a nie wyglądać.

_DSC1152
Jeżeli chodzi o działanie to wypadają świetnie. Buty są bardzo lekkie, podeszwa jest miękka, bardzo dobrze czuć przez nią deskę i co najważniejsze trzymają się gripa jak przyklejone. Co prawda musiałem sobie włożyć wkładki z Vansów, bo pomimo tego, że na desce było super, to jednak przy odpychaniu się czy chodzeniu za bardzo czułem twarde podłoże, ale to rozwiązało problem i teraz jest jak najbardziej ok.

_DSC1148
Po dwóch tygodniach jazdy na podeszwach nie widać praktycznie żadnego zużycia, widać je za to na gripie!
Osobiście jeżdżę na gripie Vicious, który jest bardzo ostry i dosłownie „zjada podewszwy”.
Tym razem to podeszwy zjadły gripa. W miejscu gdzie jest największe tarcie papier zaczął mieć „łysy placek”, zmieniłem więc gripa na wersje mniej ziarnistą i po godzinie zrobiło się to samo.
To chyba najbardziej świadczy o tym jak dużą przyczepność i odporność na ścieranie mają te buty.

_DSC1157
Jeżeli chodzi o minusy to zauważyłem dwa.
Po pierwsze to mój model jest odrobinę zbyt płytki z tyłu, po części to wina wkładki z Vansów, ale podczas jazdy jest to nie odczuwalne.
Po drugie jeden but rozkleił mi się z boku, również nie przeszkadza to w jeździe (to tylko kwestia estetyki). Oczywiście zgłosiłem sprawę do producenta i bardzo szybko dostałem odpowiedź, że w razie czego naprawi obuwie na swój koszt, więc myślę, że nie ma powodu do obaw.

_DSC1150

Buty mogę szczerze polecić każdemu kto jeździ na longu w DH czy FR. Myślę, że pomijając wszystkie inne kwestie to już sama podeszwa z opony, która naprawdę robi robotę jest wystarczającym powodem, dla którego warto kupić buty Raven.

12508955_991230247600731_273429521581830539_n

Łukasz „Faja” Kunicki

Warszawski rider z longiem związany od X lat.
Upodobał sobie deskę do freeride’u i pusha.
Charakterystyczna postać warszawskiej sceny longboardowej.
Zawsze uśmiechnięty i otwarty na ludzi.
Prywatnie dobry ziomek, bo adoptował psa ze schroniska.


logo facebook design_1 100x100

logo instagram design_1 100x100 logo youtube design_1 100x100POS

Zielony
Do południa leczy cudze rany, po południu łamie swoje nogi

Dodaj komentarz