Polski film longboardowy – Easy Riders – Szopateam longboard movie

Rayne George Mackenzie „G-Mack” V2
25 lipca 2017

Co się stanie gdy wrzucisz do jednego projektu 10 skejtów, jeleniogórskiego endorsera longboardingu, autorską muzykę z tego samego miejsca i filmowca z krwi i kości, który nie podda się, dopóki nie odnajdzie w tym wszystkim historii?

Easy Riders czyli średniometrażowy (a jak na polskie standardy deskowych editów to wręcz pełnometrażowy!) film spod szyldu Szopy Szopy. Jest to druga polska produkcja powyżej 20 minut, a sam projekt jest jedynym tego typu zlepkiem jaki można u nas zobaczyć. To 30 minut czystej, longboardowej pasji w najlepszym wydaniu.

Easy Riders to historia 10 riderów o doborowym skillu. Osobą odpowiedzialną za zebranie śmietanki polskiego longboardingu w jednym teamie jest Leszek Brzozowski, „kompleksowy ogarniacz Szopy Szopy”, czyli jeleniogórskiego skateshopu. Leszek zebrał w #szopateam’ie ludzi, którzy są „chorzy wręcz na deskę”. To ludzie dla których deskorolka (i nie chodzi tu o sam skateboard) to sposób na życie. To także ludzie, którzy przede wszystkim chcą dzielić się swoja pasją i doświadczeniem z innymi.

Elwira o E.R.

Ten film to setki ujęć, dziesiątki trików i zjeżdżonych tras. Niezłomność skutkująca mixem najlepszych trików i przejazdów jakie możemy obserwować na polskiej scenie longboardowej. Nie znajdziesz specjalnie zaprojektowanych dla filmu ujęć, to po prostu nagrywki z całego sezonu jeżdżenia, podczas którego każdy z chłopaków dążył do przesuwał swoich granice o krok dalej.

Niepowtarzalny charakter filmu zapewnia również autorska muzyka, którą stworzył Szymon Stergiadis (Steru). Żywe beaty łączące współczesną muzykę elektroniczną z klasykami polskiej muzyki rozrywkowej dają unikatowy zlepek, dzięki któremu przejazdy czołowych riderów polskiej sceny longbaordowej wybrzemiwają swoim wyjątkowym stylem.

Oczywiście ta doskonała symbioza nie zaistniała samoczynnie. Montaż filmu wciąga na dobre, a warsztat Elwiry Iwanowskiej mówi sam za siebie. Po ponad pół roku pracy, z blisko 1000 najróżniejszych klipów udało się stworzyć opowieść o pasji, misji i podążaniu za swoimi marzeniami. I chociaż skejci to ludzie, którzy wolą robić niż mówić, to co dali z siebie na nagraniach udało się zilustrować tak, że film nie pozostawia wątpliwości. Za zjazdami, w których ciśnie się do coraz wyższych prędkości i trikami, które doskonaliło się w setkach podejść, stoi coś solidniejszego niż każda złamana na tych próbach kość. To pasja, która wyzwala, nieograniczona wolność którą daje zrealizowanie każdego kolejnego postawionego sobie celu, czy jest to jeszcze szybsza traska, czy bardziej wymagający i bolesny w nauce trik.

Film możemy polecić nawet tym, którym deska służy głównie do prasowania – Easy Riders to przede wszystkim opowieść o pasji, przygodzie i życiowej zajawce. To także inspiracja dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z długą deską. Ale i przypomnienie, czym tak naprawdę jest deska i na co to wszystko.

Edit: Elwira Iwanowska
Music: Steru

#szopateam to czołowi riderzy polskiej sceny longboardowej:

Wojtek Alfawicki, Leszek Brzozowski, Bartosz Hałasek, Patryk Jakieła,Marcin Piwnik, Mateusz Wiącek, Maciek Wojciechowski, Mateusz Wojciechowski, Wojciech Wojciechowski i Bartosz Zawadka.

Dodaj komentarz