Nowości

Wyścig Niepodległości – Independence Day Push Race

Wielkimi krokami zbliżamy się do momentu kiedy to longa wstawimy do szafy, włożymy pod łóżko, czy zamienimy na narty lub snowboard.  Pogoda bardziej kapryśna, zimno i mokro. Okazji do jeżdżenia jakby mniej…

Czyżby?!

Na szczęście nie wszyscy powiedzieli KONIEC i tak oto na horyzoncie pojawiła się ostatnia propozycja spotkania longboardzistów w sezonie 2016. Reaktywacja jakże popularnego wyścigu Independence Day Push Race!

Wyścig przez miasto!

1274790_10202068096921217_54304615_o

Pomysłodawcą IDPR byli założyciele Warsaw Asphalt Surfers. Pomysł zakończenia sezonu longboardowego wyścigiem ulicami miasta trwał przez 4 sezony. Ostatnia edycja odbyła się w 2013 roku.

Pomysłodawcą reaktywacji IPRD jest Ignacy Świątkowski– człowiek zajawka – związany z warszawską sceną longboardową od kilku lat. Nasz człowiek i pracownik warszawskiego longboardshopu. Wolontariusz przy takich imprezach jak Longboard Doping, Everyboard Festival, Push The Spring, czy Polish Skimboarding Open. Wielki props dla Ignaca za serce do tworzenia dobrych rzeczy!

W 2013 roku trasa liczyła ok 10km. Zawodnicy znali tylko punkt startu i mety, a trasa pomiędzy była dowolna. Zasady wyścigu są bardzo proste: kto pierwszy ten wygrywa, trasę można pokonać tylko na longboardzie.  Nie wolno korzystać z transportu miejskiego, być ciągniętym za rowerem, skuterem it. Liczy się tylko napęd nożny. Jakiekolwiek oszustwo grozi dyskwalifikacją. Ostatnią edycję wspominam bardzo miło. Dojechałem na metę w pierwszej 10. Pomijam fakt, że prawie „wyplułem” płuca 🙂 impreza była świetna i dała mi pozytywnego kopa na kilka dni. [galeria]

W tym roku formuła ulega zmianie. Przypominać będzie rowerowy wyścig „alleycat”.

Zawodnicy na starcie dostają na starcie mapę z zaznaczoną metą i checkpointami, które trzeba zaliczyć po drodze, w dowolnej kolejności. Wybór trasy nadal pozostaje wedle waszego uznania.
Fajne rozwiązanie, które będzie wymagało kreatywności od uczestników wyścigu. Ciekawy jestem jak poradzą sobie osoby nieznające miasta 🙂 W poprzednich edycjach przyjechali longboardziści z Rzeszowa, Krakowa, Gdańska. Będzie się działo.
Więc nie chowajcie jeszcze swoich longów do szafy i przybywajcie tłumnie uczcić razem z nami Narodowe Święto Niepodległości w longboardowym stylu.

link do wydarzenia: KLIK

Widzimy się 11 listopada w Warszawie przy ulicy Gwiaździstej 69c.

5!

/Faja

Independence Day Push Race - zapowiedź