Porady

Używane longboardy – gdzie szukać?

Stan bardzo dobry, lekkie ślady użytkowania

Stan bardzo dobry, lekkie ślady użytkowania

Rozpoczynasz swoją przygodę z longboardem. Chciałbyś kupić pierwszą deskę, jednak nie chcesz wydawać fortuny na topowy sprzęt. Często zwracasz się w kierunku sieci sklepów sportowych – tamtejsze dechy jednak nie dają frajdy i drążysz dalej. Naturalnym kierunkiem jest poszukiwanie używanego sprzętu jednak gdzie go znaleźć? Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Was listę miejsc mogących pomóc w znalezieniu sprzętu „z drugiej ręki„. Z czasem, miejmy nadzieję, lista będzie się rozwijać o kolejne pozycje.

1044087_10200270278673226_762795303_n

1. Longboardowy Stadion 10lecia – największa facebookowa grupa służąca kupnu, sprzedaży i wymianie informacji o sprzęcie longboardowym. Dużo fajnych ofert, szczególnie na koniec i początku sezonu. Warto przejrzeć oferty i napisać do ludzi, czy ich oferty są aktualne.

2. Wszelkie lokalne grupy longboardowe na FB (Warsaw Asphalt Surfers, KRK City Surfers, Longboard Poznań, Longboard Łódź, Wrocławski Longboard, 3city long) – czasem riderzy chcą sprzedać sprzęt także tylko lokalnie, warto mieć na oku takie grupy.

3. OLX.pl – największa polska strona z darmowymi ogłoszeniami. Trafiają się tam różne sprzęty, jednak najczęściej opisy są lakoniczne i enigmatyczne, a zdjęcia niskiej jakości. Czasem trafia się okazja, jednak większość desek to niższa półka. To samo tyczy się innych, mniejszych portali ogłoszeniowych – gratka, gumtree i inne.

4. Allegro.pl – jw., czasem można wyhaczyć perełkę, jednak tutaj jest jeszcze więcej niskiej jakości sprzętu.

5. Fora internetowe ze sprzętem skateboard / longboard (longboards.pl, extreme.org.pl, andegrand.pl itp.) – czasem pojawi się tam jakaś oferta, ale jest ich niewiele, najczęściej ze słabym sprzętem od bardzo anonimowych użytkowników.

6. (*) Strona Long4you – świetny pomysł na darmowy portal aukcyjny tylko ze sprzętem longboardowym. Pomysł jednak nie chwycił, więc strona została zawieszona. Może w przyszłości uda się wskrzesić tą platformę? Dlatego na razie ta pozycja stoi z gwiazdką.

59945_586683758011426_1547964214_n

fot. Warsaw Asphalt Surfers